Warning: time() expects exactly 0 parameters, 1 given in /home/hdbilgi/public_html/wp-content/plugins/wp-rankie/wp-ranker.php on line 16
Yeni Askerlik Sistemi Nedir | Uzman Erbaş Artışı - Güncel Bilgiler | HD Bilgi - Güncel Bilgiler | HD Bilgi
Yeni Askerlik Sistemi Nedir | Uzman Erbaş Artışı

Yeni Askerlik Sistemi Nedir | Uzman Erbaş Artışı

Yazar Yorum Yap 25 views

Yeni Askerlik Sistemi Nedir biraz bundan bahsedelim . Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre ülkede yaşayan her erkek 20 yaşına gelince Askerlik yapmakla yükümlüdür. Geçmişte Askerlik sistemi 36 Aylara kadar yapıldığı bilinirdi gün geçtikçe Askerlik süreside düştü. En son 2013 -2014 yılı döneminde 15 Ay olan Askerlik 12 Aya kadar düşmüştü. Yeni Sistemde ise , 6 Ay askerlik süresi olup bedelli süresi 1 aydır ve 31 bin ₺ karşılığında 1 Ay sonunda terhis hakkı vardır. Yeni Askerlik sistemindeki en güzel olay Kısa dönem ve Uzun dönem ayrımı kalktı! Zorunlu 12 ay olan Askerlik 6 aya düşünce kısa dönem askerlik sistemi tamamen ortadan kalktı. Yeni Askerlik Sistemi  nedir ne değildir önemlimidir yararı nedir ? Tüm ayrıntılarına kadar anlatacağız.

Yeni Askerlik Sistemi Yararı

ankara escort

Yeni askerlik sistemi
Yeni askerlik sistemi

Yeni sistemde Türk Silahlı Kuvvetlerinin hedefi tamamen profesyonel ordu kurmaktır. Bir taraftanda zorunlu 12 ay olan Askerlik sistemini 6 aya düşürüp gençlerin önünü açmak. Bu süre zarfı içinde günümüze kadar gelen bu zorunlu uygulamayı hem sürdürmek hemde isteyenleri bu görevden mahrum bırakmamak adına Yeni Askerlik Sistemi 6 ay olacak şekilde Meclis Genel Kurulunda 335 Millet vekilinin oyuyla kabul edilmiştir. Bu durumda yaklaşık 80 bin asker 6 ayını tamamlayarak erken Terhis sevincini yaşamıştır. Çocu asker ailelerine haber verirken bir kısmı haber vermeden süpriz yaparak bu heyecanı hep birlikte yaşamışlardır.

Yeni Askerlik Sistemi Profesyonel Adım Sözleşmeli Er

Yeni askerlik sistemi
Profesyonel adım

Bu adımda Türk Silahlı Kuvvetlerinin Sözleşmeli Er adı altında profesyonel asker olarak bu alanda alımlarını dahada yükseltmiştir. Sözleşmeli erler Uzman erbaşlar gibi lojmanda veya kendi evlerinde kalamazlar ,zorunlu Askerlik sistemindeki gibi askeriye içerisinde koğuşlarda kalırlar . Gün geçtikçe Sözleşmeli Erbaş ve erler olarak profesyonel asker dahada artıyor , bu askerlik tipi tamamen ücretli olarak profesyonel bir eğitim düzeni ile yaklaşık 6 ay eğitim alarak görev yerleri dağılımları yapılıyor. Sözleşmeli Er sistemi 2013 yılı itibari ile çıkmış ve alt yapı olarak kadro sayısı bir hayli artırılmıştır. İlk alımlardaki şartlar yine 15 ay askerliğini yapan ekstra 6 ay daha profesyonel eğitim alıp görev yeri dağılımı yapılıyordu , şimdi bu durumda profesyonel anlamda daha sağlam bir ordu olacağı kesindir. Eğitim her işin başında gelen bir husustur alınan eğitime göre başarı derecesi artacaktır.

Yeni Sistemde Uzman Erbaş Artışı
Yeni askerlik sistemi
Uzman erbaş artışı

Türk silahlı Kuvvetlerinin bel kemiği olan Uzman Erbaşlar git gide artmakta ülkenin her yerinde görev yapan bu Askerler 5 yılda bir görev yeri değişikliğine tabi tutulurlar. Piyade , jandarma ve komando gibi sınıflarda ilk görev şark yerleri doğudur , ilk sözleşmeleri 5 yıldır daha sonra 3 ve 5 yıl olarak yenileme yapılabilmektedir. Uzman erbaşlar profesyonel Askerlerdir Sözleşmeli erbaş ve erlerin üstü sayılıp çalışma saateleri dışında evlerine gidebilirler ve beylik tabancaları bulunur. Uzman erbaş Uzman jandarmanın astıdır. Yeni Askerlik Sistemi Nedir profesyonel anlamda iyi bir adımmıdır sizler için bahsettik..

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Admin