Samsung Galaxy Fold | Samsung Sorunları Çözüldü!

Samsung Galaxy Fold | Samsung Sorunları Çözüldü!

Yazar Yorum Yap 44 views

Samsung Galaxy Fold ekran problemi yüzünden birçok Samsung kullanıcısı yeni bir Samsung modelinin tanıtılmasını bekliyordu. Ve nihayet Bloomberg’ün son haberine göre Güney Koreli şirketin  telefonlarında ekranların kırılmasının önüne geçebilecek bir tasarım bulunduğunu belirti. Samsung’un CEO’su yeni modelin test aşamasında olduğunu belirtmişti. Ve ayrıca Teknoloji Devi olan şirketin önemli bir isimin de dün bir açıklamada bulunmuş olması ve bu açıklama ile ekran sorunun çözüleceği hakkında bilgi vermesi Samsung Galaxy Fold Modeli kullanıcılarını sevindirdi.

Samsung galaxy fold
Samsung galaxy fold

Samsung Galaxy Fold Modelinde Nasıl Düzeltmeler yaptı

Modelin tanıtılmasından kısa bir süre sonra kullanıcılar telefonun ekranında büyük sıkıntıların olduğunu ve çok rahat kırıldığını şirkete rapor etmişti. Bundan dolayı Teknoloji Devi önlemlerini almaya başladı.

Daha kesin bir şey söyleyecek olursak Samsung Galaxy Fold modellerinde daha kalın ekran koruyucuları takarak çıkarılmasını imkânsız hale getiriyor. Samsung ekran sorunun yanında menteşelerinde de büyük sorunlar çıkaran modelinin Mayıs ayının sonunda yaptığı açıklamada bu sorunlarının çözüleceğini iddia etmişti.

Farklı kaynakların açıklamalarına göre de Samsung, çözümü bulmuş olsa da ekran ve batarya gibi teknik bileşenlerin sevkiyatına başlamamış durumda. Buda Samsung bu cihazların Note 10 etkinliğinde yeni açıklamalar yapılacağı iddiasını öne atmış durumda.

Galaxy Fold Cihazları Ne Zaman Çıkacak?

26 Nisan tarihinde tantılıması beklenen Galaxy Fold daha öncesinden ileri bir tarihe ertelenmişti. Bu karar ile ilk katlanabilir telefon olma yolunda başarısız olan Samsung kullanıcılarını da üzmüş oldu. Daha sonra bu konuda Samsung’un önemli isimleri de açıklamalarda bulunmuştu. DJ Koh’un Samsung Galaxy Fold modellerine “Utanç verici” açıklaması ile kendisini eleştirmesi bu duruma örnek gösterilebilir. Bu açıklamanın yanında ise 2.5 aydır geciken Samsung Galaxy FOld’un çıkış tarihini belirtmekten kaçınarak cihaz üzerinde çalıştıklarını ve düzeltmeler bittikten sonra satışa çıkacağını vurguladı. Teknoloji devi tarafından “Galaxy Fold ne zaman çıkacak?” sorusu da henüz yanıtlanmış değil. Önceki Samsung Fold modeli tanıtımını büyük ses getirecek şekilde yapmıştı. Ama ne yazık ki tasarım konusundaki eksiklerinden dolayı piyasaya sunulamamıştı. Bu seferki tanıtımını ise daha sade bir şekilde gerçekleştirmesi bekleniyor.

Samsung galaxy fold
Samsung sorunları çözdü

Huawei, Samsung Rekabeti

Samsung’un ezeli rakibi olan Huawei daha önceden katlanabilir telefon modelini duyurmuştu. Samsung’un yeni modelini ne zaman çıkaracağı hakkında henüz bir bilgi yokken Huawei ile aralarındaki rekabet den dolayı çok geç bir tarihte çıkacağını düşünmüyoruz. Ayrıca Note 10 tanıtımında da daha yeni bilgilerin verileceğini bekliyoruz. Teknoloji Devi olan Samsung’un bu hamlesinin sonucu hep birlikte görüyor olacağız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Kerem Güneş