Maraş Otu Nedir

tarafından
1180
Maraş Otu Nedir

Maraş Otu

Maraş otu özellikle dil altına ve dudak üstene konulup yaklaşık 10 – 15 dk bekledikten sonra alınır, içerisinde yüksek miktarda nikotin olduğundan direk beyne etki eder. Maraş otu ülkemizin güneydoğu bölgesinde Kahraman Maraş başta olmak üzere antep ve bölgelerinde yetişir. Yeşilimsi ve un gibi bir yapısı vardır meşe , pelit , gürgen gibi ağaçların külleriyle karıştırılarak elde edilir.

Maraş Otu Nasıl Keşfedilmiş

Maraş otu keşifi 1. Dünya savaşında Fransız askerlerinin Kahraman Maraş halkına öğretmesiyle birlikte günümüze kadar gelmiştir. Maraş Otu deli tütün denilen dağda bayırda yetişen nikotin değeri normal sigara tütünü nün yaklaşık 20 kat fazla değere sahip bir ot , tütün türüdür.

Maraş Otu Yasaklandı

Maraş otu deli tütün diye tabir edilen rengi kınaya benzeyen ve tütün kül karışımından elde edilen bu bitki insanların sağlığına ciddi derecede zarar veriyor. Sigaradan kat be kat daha zararlı olan bu bitki tiryakiliği maraş da 7 den 70 e herkesi sarmış durumda. Geçenlerde eski bir Maraş Otu kullanıcısı 60 yaşlarında bir abimiz en son bırakmadan önce kullandığı zamanlardan bahsetti. Kullanıp da Maraş Otu Zehirlenmesi yaşadığını ve daha sonrasında hastahaneye gittiğinde doktorun verdiği cevapla şoke olduğunu o andan itibaren de bıraktığını anlattı. Peki gördüğü zararlar neymiş , neden bırakmış sizlere tek tek anlatmak istedim. Abimiz doktora gittikten sonra anjiyo olduğunu teşhis koyulduğunu 3 tane bağırsağının komple ölü olduğu ve çürüdüğünü söylemişler. Ameliyat olurken ayağından çıkardıkları damarlara ek yaparak tedaviyi tamamlamışlar. Daha sonrasında üzerinden kısa bir zaman geçtikten sonra doktor ilaç yazıyor ilacı ömür boyu kullanacağını söyledi. Maraş otunu birdaha kullanmamasını söyleyen doktor kullanmayın kullananları uyarın sözlerini söylediğini belirtti. Dumansız tütün olduğundan direk çürütme etkisi yapıyır ağız ve diş sağlığını ciddi derecede etkiliyor. 

Maraş Otu Kan Tahlilinde Çıkar mı sorusunun cevabı : Evet Maraş otu kan tahlilinde çıkar..

Maraş Otu Kullanmanın Cezası Var

Bu otu kullanmayın kullanmak Suçtur ve kullandırtmayın belki dumanı kokusu yok fakat akciğeri , bağırsakları bitiriyor damarları tıkıyor beyni öldürüyor ağız sağlığını olumsuz etkileyip kansere bire bir davetiye çıkartıyor hele ki ağzı berbat ediyor ağızı leş gibi kokutuyor! Kullanana 7 bin lira ceza var.

Maraşlılar Neden Yere Tükürür

Maraşlılar neden yere tükürür diye soracak olursanız bunun sebebi direk maraş otu diyebilirim. Ağızda kuruluk ,hissizlik , ağız uyuşması , acı tat bu ve bunun gibü etkenler nedeni ile sürekli tükürme isteği oluşuyor.