Makat Çatlağı Anal Fissür Hemoroid Tedavisi

Makat Çatlağı Anal Fissür Hemoroid Tedavisi

Yazar Yorum Yap 1.485 views

Dikkat !! Yazımızı sonuna kadar okumanızı şiddetle tavsiye etmekteyiz.. Öncelikle bu yazımıza ulaştıysanız şayet bu hastalık ile savaşmaktasınız ve çözüm yollarını arıyorsanız doğru adreste olduğunuzu samimiyetle belirtmek isterim. Daha önce bu hastalıkla ilgili tedavi sürecinden geçmiş biri olarak yazmaktayım. Bu sürecin nası işlediğini ve neler yapmanız gerektiğini sizlere tek tek anlatacağım. Halk arasında en yaygın bir şekilde bilinen bu hastalık türü Basur olarak adlandırılır. Ve bu hastalığın aslında iki çeşiti vardır asıl adı Hemoroid olan bu hastalığın Dış Hemoroid ve İç Hemoroid olarak ikiye ayrılır. İç Hemoroidler makatın içinde olur ve genelde ağrısız kanama şeklinde seyreder.  Dış Hemoroidler ise tam tersi olarak makatın dışında ve neredeyse “parmak ucu” kadar meme şeklinde sarkan bir et parçası olarak belirmektedir. Bu tür hemoroid daha sancılı geçmektedir. En büyük yapısı ise kaşıntıdır sebebi, içeride olması gereken damarı dışarıda olması vücudun alışık olmadığı bir durumdur. Ve bunun kesin çözümünü yazımızın ilerleyen bölümlerinde ilgili konu içerisinde anlatacağım. Makat Çatlağı Anal Fissür konusuna geçiyoruz bir alt başlıkta yer almaktadır.

Makat Çatlağı Anal Fissür Asıl Konu !

Geldik asıl konumuz olan Makat Çatlağı‘na diğer adıyla Anal Fissür Makat çatlağı sabır isteyen ve tedavi süreceni uyulması gereken bir hastalık türüdür. Bu hastalık türü gerçekten insanı uykularından utandıran ve acılar içinde kıvrandıran zaman zaman gözlerinizden yaş dahi getirmektedir.

Eğer sizde makat çatlağı konusunda şikayet ediyorsanız sizlere anlatacaklarımızı çok dikkatli okumalısınız. ” Öncelikle bu şikayet ile doktorunuza gittiğinizi varsayalım ” ve hatta ilk etapta hemen ameliyat olamak isteyebilirsiniz. Eğer amaliyat olacaksanız olamdan önce çok iyi düşünmenizi tavsiye ederiz. Ameliyat sonrası oluşabilecek olumsuz durumlar sizi rahatsız edebilir. İleriye dönük gaz tutamama durumları araştırılıp hatta ameliyat olan yaşı ilerlemiş kişiler tarafından teyit edilmiştir. [vurgula renk=”sarı”] Makat Çatlağı Anal Fissür Ameliyatsız çözümü bir alt başlıkta sizlerle..[/vurgula]

Makat Çatlağı Anal Fissür İçin Ameliyatsız Çözüm

Makat çatlağı anal fissür
Makat çatlağı anal fissür

Bu tür vaka ‘da yani Basur olarak başlayan ve sonrasında sızlama kanama olarak devam eden hastalık olan Makat Çatlağı ( Anal Fissür ) en önemli olan ve en çok dikkat edilmesi gerekendir. Peki Basur yada Anal Fissür diğer adıyla Makat Çatlağı  ve Makat Yırtılması Nedir neden olur ve bu durumun asıl ve en çok olan sebebi nedir. ?  Detayları ile sizlerle ;

 • Kabızlık Sorunu İle Makat Çatlağı Oluşması.
 • Uzun Süre Tuvalet İhtiyacının Giderilmemesi Sonucu Sert Dışkılama Sonucu Oluşması.
 • Bağırsak Düzensizliği Sonucu Oluşması.

Peki bu süreçte nasıl iyileşeceğiz ? Eğer doktorunuza gittiniz bir takım ilaçlar verip gönderdiyse ve bu ilaçlardan sonuç alamadıysanız size harika ve gerçekten işe yarayan mucize denilecek bir krem tavsiye edeceğim.  Makat Çatlağı ‘na iyi gelen kremi açıklayacağım.

Makat çatlağı anal fissür
Locafen %2

Locafen %2 Krem ” bu krem gerçekten işe yarayan ve makattaki çatlağı kısa sürede düzgün kullanıldığında tamamen iyileştiren bir yapıya sahiptir. Uygalaması makatın 1 santim içine parmak ucu ile sürülmektedir. Sabah ve Akşam olmak kaydı ile günde 2 defa uygulanmalıdır. Kullanım süresi 6 ile 8 haftadır.

Bunun yanı sıra beslenme alışkanlığınızı tamamen değiştirip kesinlikle kabız kalmamnız gerekemketedir. Kabız kalmamak için sizlere yeme içme tavsiyesinde bulunmak isteriz. Bir alt başlıkla yazımıza devam ediyoruz..

Anal Fissür Süreci Yeme İçme Alışkanlığı

Makat Çatlağı Anal Fissür oluştuysa şayet bunu amaleyatsız yöntemle yenmek için ilk önce yeme içme alışkanlığından başlamalısınız. Peki ne yemeliyiz diyorsanız sırası ile sizlere aktaracağız. ;

 • Kuru Kayısı ( Her gün 5 adet ) kabız kalmamak için.
 • Sebze haftada en az 3 kere ıspanak ,pırasa , lahana vs.
 • Çorba mercimek ağırlıklı sebebi bol lif olması.
 • Meyve kış ayı ise bol , bol portakal elma lif açısından zengindir. Yazın ise Üzüm , Armut , Kayısı.
 • Yeşilşik bol bol tüketin . Salatalık , domates , marul , havuç , kırmızı lahana , turp . Bunları mevsimine göre tüketebilirsiniz.
 • En önemliside SU bolca tüketmelisiniz.

Yaklaşık 3 hafta içinde herşeyin yavaş , yavaş değiştiğini ve iyileşmeye başladığınız göreceksiniz.  Anal Fissür konusunda sizlere en iyisini anlatmaya çalıştık. Önemli olan füssürdür aslında yara iyileştikten sonra hemoroid memesi için lazer operasyonu ile tamamen kurrulabilir ve sağlığınızdan ileride oluşabilecek herhangi bir yan etki ile karşılaşmazsınız.

İlaç kullanımı konusunda sitemiz sorumluluk kabul etmemektedir doktorunuza danışarak ilacınızı recete ile almanızı tavsiye eder sağlıklı günler dileriz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Admin