En İyi Netflix Dizileri | Netflix Dizileri İzle | En İyi Diziler

En İyi Netflix Dizileri | Netflix Dizileri İzle | En İyi Diziler

Yazar Yorum Yap 155 views

En İyi 15 Netflix Dizileri Yaz ayından yapılacak bir şey bulamayınca insanlar genelde dizi izlemeyi tercih ederler. Bu tercihlerin çoğu da yabancı dizi üzerinedir.

Ülkemizde Netflix’in yaygınlaşması sayesinde de yabancı dizi izleme oranında büyü bir artış söz konusu. Listelediğimiz bu dizilerin arasında çok popüler olan Netflix dizileri izlemek için bulunurken bazı diziler de Yurt dışında TV dizisi olarak yayınlanmakta. En İyi Netflix Dizileri olarak Şimdi gelin sizin için özenle seçtiğimiz 20 diziyi inceleyelim.

En İyi Netflix Diziler İlk 15

Ozark / Imdb: 8.3 (2017) 

En iyi netflix dizileri
Ozark / ımdb: 8.3 (2017)

Animasyonun başkahramanı olan bir Prensesin prensesliği seçmeyip içki âlemi yapmayı tercih etmesi sonucundan Kralı çileden çıkarması ve yanındaki şeytan ve elf dostlarıyla başlaarından geçen maceraları konu alan bir yetişkin animasyon dizisidir.

En İyi Netfilix Dizileri İzlemek için daha detaylı araştırma yapabilir ve arzu ederseniz beğendiklerinizi izleyebilirsiniz.

Listemizdeki ilk dizi olan Ozark 2017 yapımı bir Netflix dizisidir. İlk yayınlanan bölümden bu yana büyük beğeni toplayan Ozark’ın konusu; Chicago’da hayatını sürdüren normal bir ailenin babası olan Marty Byrde’ın finans ve danışmanlık şirketi Meksika’nın önde gelen 2. uyuşturucu kartelinin para aklama işlerinden sorumludur. Bundan dolayı Marty Byrde Ozark Platosuna taşınmaya karar verir ama bu karar pek de doğru bir karar olmayacak ve Marty’nin başına büyük maceralar açacaktır.

Our Planet / IMDb: 9.6 (2019) 

En iyi netflix dizileri
En İyi Netflix Dizileri

Our Planet En İyi Netflix Dizileri 2019 yılı içerisinde yine Netflix tarafından belgesel severler için hazırlanmış bir belgesel dizisidir. Netflix’ten 8 bölümlük onay alan planet earth’ın devam niteliği taşıyan belgesel David Attenborough tarafından anlatılmaktadır. 5 Nisan 2019 tarihinde yayınlanan Our Planet belgeseli Netflix tarafından önemli başyapıtlar arasında gösteriliyor.

Love, Death & Robots / IMDb: 8.8 (2019)

Love death robots
Love death robots

Türkçe karşılığı Aşk, Ölüm ve Robotlar olan Netflix yapıtının ilk bölümü 15 Mart 2019 tarihinde yayınlanmıştır. Yayınlanmasından çok bir zaman geçmeden izleyicilerin belli bir kısmının dikkatini çekmeyi başarmıştır. Daha önceden serinin 18 bölüm süreceğini belirten film yapımcıları her bölümün 5 – 15 dakika arasında olacağını belirtmişti. Yani bir dizi karşısında uzun bir zaman ayırmak istemeyenler için oldukça ideal bir dizi.

Narcos / Imdb: 8.8 (2015) 

En iyi netflix dizileri
Narcos

Bu filmi duymayanız yoktur herhalde. Netflix dizilerinin başında gelen bu yapıt ilk 2 sezonunda sürekli yükselmek, daha fazlasını elde etmeye çalışan ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatını konu alırken 3. sezanda Cali Karteli’nin olaylarını anlatır.

Safe / 7.3 (2018) 

Netflix safe
Safe

10 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanan Safe suç yazarı Harlan Coben tarafından yazılmış olan bir mini dizidir. Safe dizisi zengin bir yerde yaşamını sürdüren dul bir cerrah, kızının kaybolması sonucunda kendisine en yakın olan kişilerin karanlık sırlarının ortaya çıkmasını konu alıyor.

Stranger Things / IMDb: 9.0 (2016) 

Stranger netflix
Stranger

The Duffer Brothers tarafından yazılan dizi oldukça fazla izleyici kitlesine sahip. Film ufak bir kasabada geçiyor ve kaybolan küçük bir çocuğun bulunmaya çalışıldığı zaman korkutucu doğaüstü güçler ve gizli deneyler gibi oldukça farklı gizemlerin ortaya çıkışını anlatıyor.

La casa de papel / Imdb: 8.6 (2017) 

La case papel
La case papel

Profesör takma adını kullanan fazla zeki olan bir adam küçüklüğünden bu yana bir soygun planı hazırlıyor. Daha sonrasında işlerinde oldukça iyi olan bir ekip kuruyor. Profesörün amacı İspanya Kraliyet Darphanesini soyarak tarihin en büyük soygun planını gerçekleştirmek. 2 sezonu yayınlanan dizinin 3. sezonu 19 Temmuz 2019 tarihinde yayına girecek. 4. sezon çekimlerinin başlamış olması da izleyicileri oldukça meraklandırdı.

Black Mirror / IMDb: 8.9 (2011) 

Black mirror netflix
Black mirror

Geleceğin teknolojisinin ortaya çıkaracağı felaketleri konu alan Black Mirror bu sayede izleyicilerin de kendini sorgulama psikolojisini oluşturuyor. 3. sezonu ile gündemden düşmeyen Black Miror’un sevilen bir diğer özelliği ise bölümlerin birbirinden bağımsız olması. Yani diziyi direk olarak 3. sezonundan başlayarak izleyebilirsiniz.

Dark / IMDb: 8.6 (2017) 

Dark netflix
Dark

Netflix de yayınlanan bir Alman Bilim Kurgu dizisi olan Dark bir çocuğun kaybolması ile başlar ve daha sonra bu çocuğun bulunması için 4 aileyi arayış içerisine iter. Bu arayış sonucunda bu 4 aile 3 nesili de ilgilendiren akıl almaz bir gizemi ortaya çıkarmasına neden olan bilgileri öğrenir.

Hakan Muhafız / IMDb: 7.3 (2018) 

Hakan muhafız
Hakan muhafız

Hakan Muhafız Netflix Diziler Türk yapımı bir dizidir. 14 Aralık 2018 tarihinde yayınlanan Bilim kurgu, Dramatik bir süper kahraman filmidir. İstanbul da yaşayan ve gizli bir birlikte olduğunu fark eden bir genç adam İstanbul’u ölümsüz bir düşmandan kurtarmak için maceraya atılır.

Daredevil  / Imdb 8.7 (2015)

Daredevil netflix
Daredevil

Ünlü çizgi roman yapımcısı olan Marvel’in önemli yapıtlarının başında ter alan Daredevil tahmin edildiği üzere bir süper kahraman filmidir. Radyoaktif bir maddeden dolayı küçük yaşta görme yetisini kaybeden avukat Matt Murdock’ın diğer tüm yetileri normal bir insandan daha fazla gelişmiştir. Gündüzleri mesleğini yapan Matt geceleri ise şehri kötü insanlardan koruyor.

En İyi Netflix Animasyon Dizileri

En İyi Netflix Dizileri 11 tane normal dizini yanında birde animasyon severler için 4 tane animasyn dizisini listemize ekledik. Hadi önden buyurun.

Rick and Morty / IMDb: 9.3 (2013)

Rick and morty netflix
Rick and morty

Rick and morty yetişkinler için bir animasyon dizisidir. Dizi bizlere kendi zamanlarını aile hayatlarını ve boyutlar arası yolculuk sırasında bölüştürülmüş olan alkolik bir bilim insanı Rick ve onun torunu olan Morty ile birlikte başlarından geçen maceraları anlatır.

Bojack Horseman / IMDb: 8.5 (2014)

Bojack
Bojack

Netflix denince akla gelen animasyon dizilerinden olan Bojack Horseman 90’ların komedi yıldızı olan atın 20 yıl sonraki halini konu alıyor. Dizinin şu anda Netflix de 5 sezonu yer alıyor.

Big Mouth / IMDb: 8.1 (2017)

Big mouth netflix
Big mouth

Dizi Nick Kroll, Andrew Goldberg, Mark Levin ve Jennifer Flackett tarafından yazılımış bir animasyon dizisidir. Ergenliğin mucizevî ve korkutucu yönlerini konu alan dizi. Yetişkin animasyon dizisidir.

Disenchantment IMDb: 7.2 (2018)

disenchantment netflix
disenchantment

Animasyonun başkahramanı olan bir Prensesin prensesliği seçmeyip içki âlemi yapmayı tercih etmesi sonucundan Kralı çileden çıkarması ve yanındaki şeytan ve elf dostlarıyla başlaarından geçen maceraları konu alan bir yetişkin animasyon dizisidir.

En İyi Netfilix Dizileri İzlemek için daha detaylı araştırma yapabilir ve arzu ederseniz beğendiklerinizi izleyebilirsiniz.

İnceleme Sonucu

En İyi 15 Netflix Dizileri sizler için derledik..
9.7

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Admin