Çocuk İstismarına Hayır

Çocuk İstismarına Hayır

Yazar 13 Yorum 156 views

Çocuk Ölümüne Hayır

Durrrr! Yapmaaaaa!!! Çocuk İstismarına Hayır yeter artık aldığınız canlar söndürdüğünüz ocaklar. Çocuğa tecavüz ve Çocuk Ölümü bir insana ,geleceğin doktoruna , öğretmenine , savcısına , hakimine , polisine askerine kısacası bizim hayatımıza en önemliside anneye , babaya yarınların umuduna , ışığına yapmayın bunu yapmayın!!!! Ne istediniz o küçücük ellerden , masum bakışlardan o güzel hayallerle dolu büyümeye çalışan küçük masumdan ne istediniz!! Sizin gibi kanı bozuk pislikler ölümü idamı hakediyorsunuz fakat ölüm bile kurtuluş yolu olur ,ölüm fazla sizler için.
Ülkemizde son yıllarada yaşanan Çocuk İstismarı sayısı git gide artmakta bu olaylar bizleri derinden sarsmaktadır. İnsanlar artık sokaklara çıkamaz hale geldi keza çocuklar daha anne babasız kapıya bile çıkamaz oldu. Eskiden öylemiyidi bu durumlar git gide arttı artık çocuklar bile bu durumların farkında ve sürekli korku içindeler bu şekilde kendilerini okuluna dersinie ne kadar verebilir ? Bu durumsa ileride ne kadar faydalı olmalarına sebep olabilir , bu da bizim ileri değil gerilememize sebep olur. Bu zihniyeti bırakın yapmayın hem dünyada ,hem ahirette ne amelinizi ne de hayatınızı karartın en önemliside o küçücük çocuğun geleceğini alıp gözü yaşlı anne , baba bırakmayın arkada . Empati yapın Sizin çocuğunuza karşı yapılsa ne hissedersiniz ? Bu tarz düşüncede olanlar bu zihniyeti kafanızdan atın. Çocuk Ölümleri ‘ne son verin. Çocuk İstismarına Son verin.!

Çocuk İstismarına Karşı Susma

Çocuklar geleceğin birer umudu ışığıdır Çocuk İstismarına Karşı Susma çocuklarımız bizim herşeyimizdir onlara hep birlikte sahip çıkmalıyız bu çocuk istismarı zihniyetinde olan varsa derhal aklından bu düşünceyi çıkartsın yarın sizinde çocuğunuz olabilir gözünüzde onu canlandırın. Çocuk İstismarına Hayır Sözleri ‘ni ve Cinsel İstismara Hayır Sözleri‘ ni sürekli gündeme getirmeliyiz. Çocuklar güçsüz ve savunmasızdır yapmayın! Çocuk istismarlarına karşı sakın susmayın. Bu istismarların ölümlerin önüne geçmek için sakın göz yummayın görmezden gelmeyin. Çünkü biz susarsak hayat susar o küçücük çocuklar susar ve birdaha konuşamaz . Sadece çocuklar da değil son yıllarda kadına istismarda arttı. Cinsel taciz , tecavüz , şiddet bunlarla birlikte metrolarda otobüslerde yok kısa şorttu , kısa etekti yok neden bunu giydin neden ahlaka uymuyorsun vs vs bu ve bu gibi olaylar artık son bulsun! Biz artık bu tarz olayları Kadın ve Çocuk İstismarı istemiyoruz artık herkes kendine çeki düzen versin sizler ne yaptığınızın farkındamısınız !

Alo 183 Kadın Çocuk ve Sosyal Hizmet Danışma Hattı

Alo 183 kadın ve çocuk danışma hattını arayarak derhal gördüğünüz ve duyduğunuzu bu hattan aktarıp belki bir telefon bir hayat kurtaracak nereden bilebilirsinki. Hattın kurulma amacı çocuk ve kadın ‘a karşı cinsel ve fiziksel istismarların önüne geçmek amacını taşımaktadır. Bu hat 24 saat aralıksız çalışmaktadır acil olan konularda ise derhal müdahale edilmektedir. Bu tarz olayların devam etmesini istemiyorsan görüp duyduğun her istismarı bu hattı arayarak bildirin lütfen.

Son Zamanlarda Çocuk Tecavüzü ve Ölümü Arttı

Bu insanların ne bu dünyada ne de öbür tarafta yatacak yerleri yok. Bir insan küçücük çocuğa yada savunmasız bir kadına bunları nasıl yapabilir ? Hiç mi acıma duygusu Allah korkusu yok acaba. Son zamanlarda konuşulan Ecrin Bebek umarım düşündüğümüz olmamıştır düşünmesi bile kötü gerçekten. Artık çocuklara cinsel istismar yapılmasın çocuklar ölmesin. Acısını yaşayan bilir umarım Çocuk İstismarları son bulur .

Kız Çocukları Erken Yaşta Evlendirilmesin

Kız çocuklarının erken yaşta evlendirilmeside bir istismardır. Günümüzde bazı bölgelerde halen devam etmekte. Başlık parası adı altında çocuklarınıza bunu yapmayın. Bu çocuklar okul çağındayken hayatı öğrenmeden evliliğe mağruz kalması acı bir olaydır. Onları evliliğe değil okuyup meslek sahibi olmaya zorlayın teşvik edin , ki ileride ülkeye yararlı birer birey olsunlar. Kimisi hastahaneye gittiğinde ben bayan doktor isterim diyor ? Fakat bayan doktor da bizim çocuklarımızdan yetişiyor bunun hesabı yapılmıyor , lütfen küçük kız çocuklarını zorla evlendirmeyin .Küçük Kız Çocuklarımız Hayata bağlanan birer filiz onları koparmayın.

İnceleme Sonucu

Bilinçlendirme
9.3

13 Yorum

  1. Kaleme aldigin konu cok ciddi-bi o kadarda can yakici,hepp kanayan yaramiz(
    Boyle yaratiklari aramizdan yok etmek icin her kes bir olup bas bas bagirmali…

  2. S.a hayvan degillerr olamazlardaa amaa suna eminimki insakliktan cikmiss ucube gibiler ve emliyet guclerimizz veya TR cumhuruyeti savcilarinin yada hakimlerinin bu konudaa daha duyarli olup bu tarz ucubeleri bir daha gun yuzu gormuyecek sekildé cezalandirmalari sart

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Admin