Çamlıhemşin Rize Karadeniz Kalınacak Yerler

Çamlıhemşin Rize Karadeniz Kalınacak Yerler

Yazar Yorum Yap 220 views

Çamlıhemşin rize Karadeniz Yaylaları 

Sevgili okurlar bugün sizlere Rize Karadeniz yaylaları ‘nı tanıtıp detaylıca bahsetmek istiyorum. Karadenizin en gözde illerinden biri olan Rize havasıyla gerek yaylalarının eşsiz güzelliğiyle yerli ve yabancı olmak üzere turistlerin adeta gözbebeği haline gelmiş bir şehrimizdir . Okul gezilerinin , balayı tatillerinin , yıllık izinlerin gerek bayram tatillerinin vazgeçilmezi haline gelmiş eşsiz bir yerden bahsedeceğiz. Bu doğal yaşam merkezinde eminim herkes olmak ve yaşamak ister . Gönül isterdi buralarda yaşayalım o tertemiz mis gibi kokan havayı içimeze kana kana çekelim hayali bile güzel değil mi ? Gelin size en azından izinli olduğunuzda nerelere gidilir buralardan bahsedeyim.

1-
Çamlıhemşin Yaylası
Çamlıhemşin rize pokut , sal yaylaları bu iki yayla eşsiz manzaralarıyla birbirinede yakınlığıyla adeta gelenlerin gözlerini kamaştırıyor ilk gittiğimizde gerçekten hayran kapıp dakikalarca nereye baksak diye şaşırıp kalmıştık öyleki bu karadenizde rizenin sadece bir yaylası burada görsellik adına gerçekten hayretle bakacağınız çok muazzam bir manzara var sıcağı sıcak serini soğuk iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Oksijen bol dikkat edin çarpmasın 🙂 Gelelim yeme , içme , kalacak yerler , nereler var nerelerde kalmak iyi olur Kuymak en iyi nerede yenir bunlardanda bahsedelim. 

Çamlıhemşin Rize Oteller Moteller

*Seyr’i Cenntet Dağ evleri
*Fora Pansiyon
*Ayder Şelale Dağ Evi
*Taşmektep Otel
*Haşimoğlu Otel
*Pordanis Otel
*Meleklerin Evi
Bu saydığımız konaklama alanlarında gönül rahatlığı ile kalabilir rahat rahat yiyip içebilirsiniz üstelik fiyatlarıda makul.

2-
Ayder Yaylası
Ayder de Huser yaylası daha çok kalabalık şenlik alanı bulunan yürüyüş yapabileceğiniz güneşin doğuşundan batışına harika görüntülere sahne olacak güzel bir vakit geçirebilirsiniz. Ayder yaylası 1300 lü yıllarda kurulmuştur. Çamlıhemşinin 20 km doğusunda yer alır yaklaşık 1400 metre rakıma sahiptir daha çok ladin ve kayın ağçlarıyla örtülü bir yayladır. Ayder Yaylası en çok Fırtına Deresi ile bilinir bir çok film ve diziye sahne olmuştur. Bu yaylalarda hava mis oksijen bol bir anda açıp bir anda yağabilir her an yağmura hazırlıklı olmak gerek doğanın o eşsiz güzelliğini burada tadacaksınız. Akan şelaleler ve sis çökmesi yerlere ayaklarınıza kadar gelmesi muazzam bir şey herkesin bu güzelliği tatmasını tavsiye ederim. Bir baştan bir başa teleferikle geçip o eşsiz manzarayı görmek ayrı bir güzel. Peki bu güzel ilimizin eşsiz yaylasında nerelerde kalınır nerelerde yenir içilir birazda bunlardan bahsedelim. Çamlıhemşin güzellikleri saymakla bitmez gidip görmek yaşamk gerekir.

Oteller Moteller

*Ayder Resort Otel
*Ayder Villa De Pelit
*Kaçkar Resort Otel
Bu konaklama tesislerinde gönül rahatlığı ile kalabilir keyfinizce yiyp içebilirsiniz fiyatlarıda makuldur. Kısaca çamlıhemşin rizede Bu iki yaylayı gezip konaklamanızı güneşin doğuşunu ve batışını o sislerin yerlere kadar indiğini görmenizi o güzelliği yaşamanızı tavsiye ederim..

İnceleme Sonucu

8.3

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Admin