Bonzaiden Bayılan Genç

Bonzaiden Bayılan Genç

Yazar 2 Yorum 125 views

Sevgili okurlar geçen akşam Taksim Habertürk Yakınlarından geçerken rastladığım olayı anlatmak istiyorum. Dolapdere tarafından yukarı doğru çıkarken saat 20:00 20:30 suları arasında 20 li yaşlarda bir gencin yürürken sallandığını farkettim . Daha sonrasında Bonzai içtiğini anladım zaten üç , beş adım sonra yere düştü , tabi insanlık ölmedi koştum fakat bayılmış acilen 112 yi aradım sağlık çalışanları gelene kadar başında bekledim yaklaşık 10 – 15 dk sonra sağlık çalışanları geldi müdahale ettiler tabi ilk etapta kendine gelmedi sonrasında Etil Alkol verip ayılttılar . Ardından genç yürüyerek olay yerini terketti demem o ki bu bonzai laneti hala bitmedi ülkede bu ve bunun gibi uyuşturucunun tüm maddelerine karşı önlem alınmalı. Kimse Bonzai karşısında sessiz kalmasın içen de, satan da , içmeye ve satmaya müsade edende aynıdır kimse bu durum karşısında sessiz kalmasın . İçeni mi gördün ? Anında 155 polis ihbar hattını ara , satanı mı gördün keza yine aynı göz yummayın , göz yummayınki gençler çocuklar ölmesin bu pisliğe bulaşmasın. Bu illet o kadar çok can yaktıki içen kimseyi tanımıyor bir parça bonzai için herşeyi yapıyorlar . Herşey ne mi ? Hırsızlık , gasp , adam yaralama , gerektiğinde adam öldürme neden mi ? Çünki onu bulmak için herşeyi yaparlar o yüzden artık buna son vermenin vakti geldi . Herkesin duyarlı olması lazım bu illete karşı yoksa bunun sonu gelmez bu döngü hep böyle devam eder. Bonzai denilen Sentetik Uyuşturucu Ülkemize yapılan en büyük saldırıdır aslında bizlerin bu duruma dur demesi gerek! İçenleri dışlamayın onlara düzgünce anlatın , bilinçlerini algıları açın bu ülkenin gençlere ihtiyacı var. Bonzai ve Uyuşturucu satıcıları sizler ülkenizdeki gençleri ne hale düşürdüğünüzün fakındamısınız. İçen arkadaşlar kardeşlerim içmeyin, içirtmeyin uyuşturucu üzerinden ülkemize yapılan bu hainliğe göz yummayın! Her zaman sattığın kişinin yerine kendi kardeşini çocuğunu koy empati yap düşene sende vurma iyileştir ayakta tut.

Bonzai Zararları

En kısa yoldan ölmek !kestirme gitmek Bonzai Zararları saymakla bitmez sevgili okurlar Bonzai illetti bildiğiniz zehirdir Uyuşturucu dahi değildir. Eskiden köy yerlerinde tarlalara atılan böcekler mahsulü kesmesin yemesin diye verilen böcek öldüren Avu dedikleri sıvı şeklilde bir zehirdir. Bu bonzai bitkisine karıştırılan zehir yolu ile insanları bildiğiniz zehirliyorlar. Bu zehirin içinde bin bir türlü madde vardır ani ölümlere sebep olabilir. Tek dumanı dahi sizleri kalp krizinden götürebilir o yüzden bu Bonzai illetini içmeyin içirtmeyin. Kalbe zararı büyüktür ciddi derecede kalp çarpıntısı yapar , miğde bulantılarına kusmalara neden olur ciddi baş dönmelerine maruz bırakır , bağımlı haline getirir ve temin edebilmek için ailesini bile harcatır adama bu illet keza insanda pisikolojik etki bırakır en büyük zararı ise geride hüsran olmuş bir aile!! Bonzai İçenler Bonzaiden Nasıl Kurtulunur derseniz en kolay yolu beyinde bitrmektir. Herşey beyinde bitiyor oraya hükmet ve galip çık!!

Bonzai Etkileri

Bonzai Etkileri nelerdir ?
• Halüsinasyon Etkiisi
Halisünasyon nedir ? Derseniz şöyle açıklayabiliriz . Bonzai Kullanan bir kimse de duyma ve görme organlarının gerçek hayatta var olmayan fakat gerçekmiş gibi hissettiren ve gösteren algı yanılgısına Halüsinasyon denir . Halisünasyon durumu altındaki bir kimse kendi kendine konuşabilir , gülüp ağlayabilir istemsizce bağırabilir keza gerçek olamayan bir anı gerçekmiş gibi yaşayabilir. Alkol , uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin hemen hemen tümünde bu olay görünür ve kişiyi bazı durumlarda pisikolojik baskı altında bırakabilir.
•Yüksek Derecede Kalp Çarpıntısı
Kalp çarpıntısını anlatacak olursak maddenin içeriğinden kalp ritminin bir andan normal seviyenin 20 ve daha fazlası katına çıkmaktadır bu da insanda bir an paniğe neden olup ölüme kadar götürmektedir. Kalbiniz o an o kadar hızlı atıyor olacakki bu hıza yetişemeyip herşeyin birbiryle karışmasıyla ortaya Halüsinasyon ve bazen dakikalar içerisinde kalp durmalarına sebep oluyor .
•Geçici Körlük Geçici Felç
Geçici körlük ve geçici felç nedir madde etkisi boyunca gözlerin kapanma durumundan ve maddenin etkisinden göz dokusu hücrelerinin sürekli ölmesi ve yenilenmesi durumunda geçici körlük yaşanıyor. Buna sebep olan tüm sentetik uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin etkisi geçene kadar devam ediyor. Geçici felç durumu ise zehirin ve uyuşturucu maddenin etkisinden kasılmalar vucut bölgelerini hissedeme’me maddenin dozajından düştüğü yerden kalkama’ma gibi , kısa süreli bilinç kapanması gibi durumlar nedeniyle geçici felç meydana gelmekte.
•Elektrik Çarpması Etkisi
Bu da ne diye soracak olursanız bildiğiniz elektrik çarpması hemde öyle böyle elektrik değil trafo etksi yaratıyor. O duruma maruz kalmak istemezsiniz eminim bunu kimlere mi diyorum merak edip de içmek isteyenlere bence hiç merak etmeyin tek duman dahi dünyanızı başınıza yıkabilir canınızı düşünün ve hayatta başarılı olmaya insanlara faydalı olamaya çalışın.
•Hareketlerde Donukluk Etkisi
Hareketlerde donukluk tüm hareketlerinizin yavaşladığını ve robotlaştığını düşünün herşey yavaşlıyor elini kolunu bildiğin robot gibi hareket ettiriyorsun. Zaman bazen hızlı ,bazende hiç geçmiyor pisikolojik duruma göre yani artık bitsinde kurtulayım dediğin yerde sadece zamanı sayıyorsun fakat o zaman sana öyle bir zehir oluyorki tövbeler dualar ettiriyor. Çünkü Bonzai bir zehirdir insan zehirlendiğinde baş dönmeleri ve kusmalar yaşar acil müdahale edilmediğinde ölüme kadar gider. Bu da aynı zehirin kimsayıyla bir nevi oynanmış ve insan vücudunun kaldıracağı düşünülüp tabi bu hesap hiç bir zaman tutmamıştır kaç tane can almıştır.

İnceleme Sonucu

Bonzai içme içirme bu illet gençleri bitirip ocakları söndürüyor.
8.6

2 Yorum

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Admin