Bisiklet Kullanmanın Faydaları

Bisiklet Kullanmanın Faydaları

Yazar Yorum Yap 65 views

Günlük hayatımızda Bisiklet kullanmak oldukça güzel bir durumdur. En önemlisi insanı pisikolojik olarak rahatlatır en iyi stres atabileceğiniz araçtır Bisiklet. Heleki yaz aylarının vazgeçilmezidir , 7 den 70 e herkesin kullanabileceği gibi profesyonel anlamda da kullanımı bir hayli yaygındır. Bisiklet Kullanmanın Faydaları nı saymakla bitmez denilecek kadar çoktur. Hem sağlık yönünden hem aktivite yönünden aslında her alanda kullanılabilen bir araç olması insanları bu denli çekiyor diyebiliriz. Bisiklet kullanırken kullanım detaylarına göre belli başlı bir efor harcarız zayıflamak amaçlı kullananlar , günlük olarak ne kadar bisiklet sürerim , kaç kalori yakarım gibi soruların bahis evabınıda burada Elexbet bulabilir. Sadece zayılamak amaçlı mı peki ? Hayır çoğu zaman hasatahaneye gidilir doktor bisiklet kullanmasını önerir , Romatizmaya bire birdir bacaklardaki kireçlenmeye iyi gelir . Bu sayede insan sağlığının önemini ciddi derecede korur. Sürekli bacaklar çalıştığından enerji yükselir ve sürüşten keyif alınır hem spor hem eğlence. Kimileri araç olarak kullanır her gün işe gidip gelmek muazzamdır , heleki büyük şehirdeyseniz sizin için eşsiz bir güzellik haline gelecektir. Otobüs , minibüs , metrobüs tabi insanlar için bunlar vazgeçilmezdir fakat bisikletin olduğu yerde ben şahsen tercih etmem çok uçuk bir mesefe yoksa ,düşünsenize toplu taşımada sıkış , sıkış yazın o sıcağında insanların kimisi otururken kimisi ayakta itiş kakış gittiğimiz zamanları biliyoruz , işte bisiklet tercih etmemizin nedenlerinden biride bu özgürce gidip gelmek.

Bisiklet Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Tamam , iyi, hoş fakat herşeyin bir usulü ve kuralı var herkes çok iyi bilir herşeyde olduğu gibi Bisiklet kullanırken de çokça dikkat etmemiz hususlar vardır. Buradaki amaç yeni başlayacak olanlara bu hususlar nelerdir bu bilgileri vermek isterim sorumuza gelirsek Bisiklet Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz dendiğinde sıralayacağımız bilgiler doğrultusunda ilerlemenizi tavsiye ederim.

# Genel Trafik Kuralları
– Trafikte olduğunuz için normal tarafik kurallarına uyulması gerekiyor aksi taktirde kazalara sebebiyet verebilirsiniz. Işıklarda durmak , dikkatli olmak , yaya yolunda (kaldırımda) olmamak , Sağ şeritten ilerlemek , peki neden sağ şeritten ilerlemeliyiz ? En önemlisi kavşaklarda sol şeritte olduğunuzu varsayalım görme unsuru azalacaktır kaza yapma olasılığı yüksektir sağ şerit ise daha çok geniş açıda kaldığınızdan kaza riskleri azalmaktadır , yanı sıra bisikletçiler için sağ şerit güzergah olarak belirlenmiştir.

# Bisiklet Ekipmanları
– Bu ekipmanlar başlıca, tabi ilk başta en önemli unsurumuz KASK ( Hayat Kurtarır ) unutmayınki bisikletçilerin araçlar gibi kaportası yoktur sizin kaportanız vücudunuzdur o yüzden en hassas yer de baş , kafa kısmınızdır . Kask olmazsa olmazların başında gelir kaza anlık bir Superbetin Kayıt ol durumdur araca çarparsınız , zinciriniz kopar veya aktarıcı janta girer düşersiniz o kask sizin başınıza alacağınız darbeyi engeller. Diğer bir unsur ELDİVEN bisiklet kullananların vazgeçilmezidir neden diye soracak olursanızı 10 dk dan sonra eldivensiz elleriniz yanmaya acımaya başlar , çıplak el ile Bisiklet sürmek çorbayı avuçla içmek gibi birşeydir. Gece sürüşü yapıyorsanız şayet ilk kural araçlara gözükmek sonra önümüzü görebilmek. Bisikletin arka kısmına arka aydınlatıcı ( Far ) Ön tarafa ön Far bunlar muhakkak olmalı + yeleğinizde olursa şayet görünürlüğünüz daha çok artacaktır. Bu üç unsur en önemlilerindendir . Eğer daha konforlu sürüşler istiyorsanız şayet kıyafetinize kadar bisiklet sürüşü ile uyumlu olmalıdır , bunları sıralayacak olursak , Bisiklet taytı , Bisiklet ayakkabısı , bisiklet forması , KM saati , Suluk , Ayna , kadro çantası içinde ( pompa , yama seti , yapıştırıcı , alyan anahrar , yedek lastik ) bunlarda önemli unsurlardır yolda kaldığınızda hızır acil gibi imdadınıza yetişir. Kıyafet konusuna gelecek olursak tayt ortapediktir sürekli bisiklette oturduğunuz için kalça ağrısı yapar bu yüzden bu tarz kıyafetler geliştirilmiştir, yanısıra forması ayakkabısı , forma hava alır bir yapısı vardır teri emer ayakkabı ise pedalla bağdaşır ve daha iyi sürüşler yapmanıza olanak sağlar.

superbetin güncel adresi

Yeni Başlayacaklara Tavsiyeler

Aklınıza düştü ya , dediniz bisiklet alayım hem işe gidip gelirim , hemde spor aktivite olur , hafta sonu arkadaşlarla tura çıkarız gibisinden , evet çok güzel düşünce fakat uzun zamandır bisiklet kullanmayıp ve bisiklete binmek istiyorsanız ilk önce çok kısa mesafeler ile başlamanızı öneririm yoksa ilk gün kullanıp 10 gün daha yanına yaklaşamazsınız bisiklet kenarda siz evde yatarsınız. Çünkü birden bacaklara yüklenip ağrılara sebep olacaksınız bu da bacaklarınızın bittiği andır. O yüzden kısa mesafelerle başlayıp günden güne artırırsanız pek fazla birşey hissetmeden kısa süre içerisinde alışmış olacaksınız.

Ne Tarz Bisiklet Almalıyım

Son olarak bu başlığa deyinmek istiyorum geldik en önemli unsurlara , bunları anlattık fakat bir bisikletiniz yoksa bu anlattıklarımızında bir önemi yok , yada yeni , ilk kez bisiklet alacaksanız bu yazımız işinizi görecektir. Peki Ne tarz biskletler vardır ?

# Yol Bisikleti
– Yol bisikleti Hafif , ince tekerli genellikle 700×23 inc olur bu da bayağı bir incedir. Amacı ise daha fazla sürat yapmak daha hızlı gitmek yarış amaçlı olduğundan bisiklet ne kadar hafif ve akışkan olursa o kadar seri gider.

# Tur Bisikleti ( trekking )
– Amacı genelde şehir içi ve şehir dışı sürüşlerin yanı sıra turlara katılmak veya tek başına uzun sürüşler yapmayı sağlayan bir bisiklet türüdür. Hız yapmak gibi bir derdiniz yoktur bu bisiklette genel anlamda kamp malzemenizi çadırınızı herşeyinizi sırtlayıp bu bisikletle doğaya geçebilirsiniz.

# Mtb Dağ Bisikleti
– Bu bisikletin amacı tamamen dağda , bayırda , yağmurda , çamurda kuşkusuz sporu zirveye taşıyacak hareketlerle sürmek . Genelde taşlı , zorlu engebeli yollarda ormanlık alanlarda kullanılır , tutkunları çoktur diyebilirim. Yine 7 den 70 e her yaşa hitap eder fakat normal bisiklet sürüşlerine göre 2 kat daha zordur. Kalın lastikli ve heybetli kadrosu vardır.

# Katlanır Bisiklet
– Bu bisiklet türü tamamen hızlı ulaşım her an her yere bisikletimi alayım, baktın olmadı gözün kesmedi katla toplu taşımaya bin , yada eve gittiğinde normal bisikletini koyacak yerin yoksa katla evine çıkart evet işte bu tarz durumun düşüncelerin varsa bu bisiklet tamda sana göre. Küçük kadro oluşu ve yüksek koltuğu sayasinden çocuğunda yetişkinine kadar herkes kullanabilir. Bisiklet Kullanımının Önemi ‘ne gelecek olursak kalbe oldukça iyi gelmektedir vucüt kan akışını düzene sokar , sağlık açısından bire birdir metabolizmayı güçlendirir , vücudu sıkılaştırır , bacakları güçlendirir. Saatte yaklaşık 550 kalori yaktırır Kısaca Bisiklet Kullanımının Faydaları bu şekildedir . Bir diğer zayıflama yöntemi olan 10 Adımda Zayıflama Teknikleri yazımıza gitmek için Tıklayın..

İnceleme Sonucu

Bisiklet kullanımına dair bilgiler..
9.1

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Admin