Warning: time() expects exactly 0 parameters, 1 given in /home/hdbilgi/public_html/wp-content/plugins/wp-rankie/wp-ranker.php on line 16
Bebeklerde Uyku Sorunu - Güncel Bilgiler | HD Bilgi - Güncel Bilgiler | HD Bilgi
Bebeklerde Uyku Sorunu

Bebeklerde Uyku Sorunu

Yazar Yorum Yap 19 views

Merhaba sevgili anneler ve anne adayları bugün sizlere  Bebeklerde Uyku Problemi ‘nu anlatıp çözüme kavuşturacağız. Bebişlerimiz dünyaya geldikten sonra içi içine sığmayan kalpleri sevinç ile heyecanla dolmuş aile bireyleri oluyoruz. Ama inanın eğer çevrenizde size “bunlar iyi günlerin” diyen insanların çok haklı olduğunu birkaç güne daha iyi anlayacaksınız size tatlı tatlı bakan o gözlerin Uyku sorunu  yüzünden  geceler boyunca kapanmayacağı gerçeğiyle yakında yüzleşeceksiniz ama endişe etmeyin sakin ve panik yapmadan bebeğinizi kucağınızdan hiç indirmeden onun sizin güvenli kollarınızda olduğunu hissettirin bu sayede uykuları daha huzurlu ve çabuk olacaktır. Bebeklerde Uyku Sorunu olmaması açısından iyi bir yaklaşım olduğunu göreceksiniz.

Bebeklerde Uyku Sorunu Uyku Problemi

Bebeklerde uyku sorunu
Bebeklerde uyku sorunu

Aman kucağa alışır demeyin onun size tam da şu sırada en çok ihtiyacı var sizin kokunuza teninizin sıcaklığına. Bebeğiniz sadece sizi tanıyor ve kokusunu bildiği güvendiği tek varlık sizsiniz bu yüzden onu şefkat ile sarın ki mutlu uyuyan ve büyüyen bir bebek olsun.En önemli sorunlardan biri olduğunu düşündüğüm Bebeklerde Uyku Sorunu ‘na bu şekilde çözüm bulabilirsiniz bence. Evet bebekler uykuyu çok sever ama her zaman değil bu durumda kararlı olmak gerekiyor. Ben bebeğimi ayağımda sallayarak uyumaya alıştırdım çünkü çok gazlı bir bebekti ve çareyi sallamakta buldum. Ama anne olacaklara kesinlikle önermiyorum en başından işi sıkı tutmalısınız mümkün olduğunca sallamadan uyutmaya özen göstermelisiniz. Yeni Doğan Bebek Uykusu çok önemlidir.

Bebeklerde Uyku Problemi ve Anne Baba Olmanın Görevleri

Bebeklerde uyku sorunu
Bebeklerde uyku problemi
  • Gelelim gece uykularına benim meleğim 1 ayından sonra gece uykularını uyuyup gündüzleri hiç uyumuyordu ayağımda sallıyordum ama tam uyudu dediğim sırada bir bakıyordum ki gözler faltaşı gibi uyanmış.
  • Çok zor bir dönemdi benim için. 2 ayından sonra istikrarlı bir şekilde uyutmaya çalıştığım için düzeldi gündüz uykuları.
  • Her bebek de aynı karakterde değildir kimisi çok huysuzluk yapar kimisi çok uysaldır bu noktada yapılabilecekler çok farklıdır.
  • O merakla heyecanla beklediğimiz meleklerimiz bizi hüsrana uğratabiliyor bu konuda.
  • Anne olmak burada devreye giriyor zaten onun her sıkıntısına koşmak kendinizden fedakarlık etmek gerekir.

Yeni Doğan Bebek Uykusu kimi bebeğe göre hafif kimine göre ağırdır bu bebekten bebeğe değişir aslından bebeğin yapısı ile alakalıdır kimisi derin uyur kimisi hafif.

Tabi her annede olduğu gibi ilk önce sağlıkları düşünülür bunlar çözüme ulaşabilecek şeyler çünkü. Benim gibi acemi annelere sesleniyorum sakın uyutacağım diye sürekli hiç durmadan sallamayın. Bebeklerde Uyku Problemi olmaması için Benim yaptığım hatayı siz yapmayın. Bebeğiniz zaten size uykusu geldiğinde bunun sinyallerini verecektir. Ve sizden uyumak için yardım isteyecektir. Bu sadece bir destek olmalı pışpışlamak hafifçe kucağınızda sallamak gibi destekler olabilir.

İnceleme Sonucu

8.5

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Admin